Zemes un ūdens siltuma kolektoru izbūve

Par stabilākajām vidēm siltuma iegūšanai uzskatāmas zeme (pastavīgā temperatūra +6 līdz +8° C) un ūdens (ūdenstilpnes). Ne katram mājokļa tuvumā būs ezers (dīķis) vai upe, taču pārsvarā privātīpašumiem ir sava zemes teritorija, kurā izbūvēt siltuma kolektoru: kontūru vai dziļurbumu.

Sildamies.lv montāžas komanda ir ar 15+ gadu pieredzi zemes siltumsūkņu uzstadīšanā un siltuma kolektoru izbūvē.

Plašāka informācija, kā arī saziņa par sadarbību rakstot uz info@sildamies.lv vai zvanot uz tālruni +371 20 377 737

Zemes siltumsūkknis ar siltuma kolektoru kontūru

Zemes siltuma kolektors (kontūrs)

Zemes kolektoram tiek izmantota plastmasas caurule, kuru ierok dziļāk par zemes caursalšanas dziļumu (atbilstoši konkrētajam reģionam). Minimālais attālums starp cauruļu cilpām 1,2m. Speciāla augsnes sagatavošana, aizbēršana ar spec. pildījumu nav vajadzīgas. Vēlams izmantot mitru augsni, ideālā situācijā, ja gruntsūdens nesošajā slānī vai tuvu tam. Sausā augsnē kolektoru arī var izvietot, vienīgi jāparedz lielāks kolektora garums.Paredzamais siltuma daudzums no 1m kolektora ~20-35 W.

Ģeotremālais dziļurbums

Ģeotermālais dziļurbums

Izmantojot ģeotermālo dziļurbumu, cauruļvads tiek ieguldīts dziļurbumā un iebetonēts. Parasti tiek veidoti vairāki urbumi, katrs max 70 m dziļumā, kuru kopējais dziļums sasniedz aprēķināto. No 1 metra dziļurbuma iespējams iegūt ~50-60 W siltuma enerģijas. Tādējādi, siltumsūkņa uzstādīšanai ar apkures jaudau 10 kW būtu nepieciešami urbumi ar kopējo dziļumu 170-200 m.

Ūdenstilpnes siltuma kolektors

Ūdenstilpnes siltuma kolektors

Par siltuma avotu var kalpot tuvumā esošā ūdenskrātuve vai upe. Tad kolektora cauruļvads tiek iegremdēts ūdenī. Šāds variants ļoti izdevīgs no vairākiem faktoriem: īsāks kolektora garums, augsta gada vidējā temperatūra no siltuma avota, (ziemā ūdens neaizsalst), augsts siltumsūkņa lietderības koeficients (COP). Galvenais faktors: ūdens apjomam gan tekosa gan stāvošā ūdenstilpnē jabūt pietiekošam. Aptuvenā siltumatdeves vērtība no 1 m iegremdēta kolektora: 30 W. Tādējādi, siltumsūkņa uzstādīšanai ar apkures jaudu 10 kW būs nepieciešams iegremdēt ezerā 333 m garu kolektoru. Lai kolektors neuzpeldētu, 1 t.m. cauruļvada nostiprina ar 5 kg. atsvaru.